تهران ، شریعتی ، بالاتر از میرداماد ، خیابان فلسفی ، پلاک ۵ ،طبقه ۴

09012606308

office@legit.com

اوزون تراپی زانو

اوزون تراپی زانو

اوزون تراپی زانو و سایر مفاصل از نظر بالینی ثابت کرده است که درد و التهاب را کاهش می دهد.زانو درد از جمله دردهایی است که نیازمند رسیدگی به موقع جهت درمان می باشد.زیرا علت آن از دلایل ساده ای مثل زمین خوردن تا دلایل خطرناکی مثل آسیب دیدگی مفصل زانو میتواند متفاوت باشد و عدم رسیدگی به موقع خطرات جبران ناپذیری را به همراه دارد.پس ضروریست در صورت ابتلا به پزشک ارتوپدی مراجعه کنید تا او متناسب با مشکل شما درمان را آغاز کند.ما در این مقاله به بررسی اوزون تراپی زانو به عنوان یکی از راه حل های درمانی مناسب و موثر در بهبود درد زانو میپردازیم.

اوزون تراپی زانو

کلینیک دکتر میر در زمینه ی بیماری های ارتوپدی ،  انواع تست های تشخیصی و اوزون تراپی زانو و هرگونه اختلال در این حوزه همواره در رتبه ی اول رضایتمندی بیماران قرارگرفته است. به منظور دریافت نوبت کلیک کنید.

همچنین برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های ارتوپدی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه تلگرام، اینستاگرام و واتساپ ما شده و سوالات خود را به طور مستقیم با پزشکان در میان بگذارید.

اوزون تراپی زانو

برای کاهش درد و التهاب می توان مواد ضد التهابی قوی را در داخل زانو و سایر مفاصل تزریق کرد. اوزون تراپی نیز می تواند برای کاهش درد و التهاب تزریق شود. اوزون تراپی یکی از روش های تزریق غیر جراحی که می تواند دردهای زانو را تسکین دهد. این روش درمانی شامل تزریق اوزون به زانو است.

اوزون تراپی برای تسکین درد

تزریق اوزون تراپی اکسیژن فعال (مخلوط اکسیژن و اوزون تراپی) را مستقیماً وارد منطقه مشکل می کند. این روش درمانی با حداقل تهاجم ، قدرت بازسازی و ضد التهابی اوزون را مستقیماً به بافت ملتهب می رساند. اوزون تراپی با فعال سازی سلول های بنیادی خود ، که قدرت ترمیم و بازسازی سلول های آسیب دیده شما را دارد ، می تواند تسکین دهنده درد باشد و بافت را حتی برای بیمارانی که به مفاصل خود آسیب جدی می رسانند شروع کند.. تزریق اوزون تراپی گردش خون را افزایش می دهد و تشکیل کلاژن و غضروف را تشویق می کند. اوزون تراپی تقریباً در تمام شرایط بیماری به موضوعات اصلی می پردازد: اکسیژن رسانی ، گردش خون و عملکرد سیستم ایمنی بدن.

انواع مختلف تزریق بخشی از درمان درد را تشکیل می دهد. از آمپول برای تقریباً انواع دردها ، از جمله کمردرد ، زانو درد ، دردهای مفصلی ، سردرد / میگرن و دردهای عصبی و غیره استفاده می شود.

شرایط درمان شده توسط اوزون تراپی شامل موارد زیر می باشد:

اوزون تراپی زانو چگونه کار می کند؟

هنگامی که اوزون تراپی در فضای دیسک داخلی تزریق می شود ، این روش مواد سمی موجود در فضای دیسک داخلی را خنثی می کند و باعث جمع شدن دیسک می شود. بعلاوه ، اوزون تراپی در آب دیسک حل می شود و بر پروتئوگلیکان ها که اجزای دیسک هستند ، تأثیر می گذارد و باعث کوچک شدن آنها می شود ، بنابراین حجم دیسک را کاهش می دهد و فشار روی اعصاب را کاهش می دهد.بر روی زانو نیز دقیقا همین عملکرد را دارد.

انواع اوزون تراپی زانو

تزریق نقطه ماشه

تزریق تریگر پوینت روشی است که برای درمان نواحی دردناک عضله که شامل نقاط محرک یا گره های عضلانی است که در صورت شل نشدن عضلات تشکیل می شود. در طی این روش ، یک تزریق در نقطه ماشه انجام می شود. با تزریق ، نقطه ماشه غیر فعال شده و درد کاهش می یابد. معمولاً یک دوره کوتاه درمانی باعث تسکین مداوم می شود.

از تزریق ماشه برای درمان درد عضلات در بازوها ، پاها ، کمر و گردن استفاده می شود. علاوه بر این ، این روش برای درمان فیبرومیالژیا ، سردردهای تنشی و سندرم درد میوفاشیال (درد مزمن شامل بافتی که عضله را احاطه کرده است) استفاده میشود.

بلوک های عصبی

بلوک های عصبی تزریقاتی هستند که حاوی عوامل ضد التهابی قوی به سمت عصب یا گروه عصبی خاصی هستند که هدف آن کاهش التهاب و تسکین درد است.

آیا اوزون تراپی زانو بی خطر است؟

مشخص شده است که تزریق اوزون تراپی زانو نوعی درمان بسیار ایمن است و در حال حاضر در اروپا به عنوان اولین درمان انتخابی در فتق دیسک و مشکلات زانو استفاده می شود. این درمان به طور کلی عاری از هرگونه عوارض جانبی است.

مزایای اوزون تراپی زانو چیست؟

مزایای اوزون تراپی زانو به شرح زیر می باشد:

 • بدون برش
 • بدون زخم شدن
 • بدون بیهوشی عمومی
 • عدم اقامت در بیمارستان (روش مراقبت روزانه)
 • زمان بهبودی کوتاه تر
 • غیبت بسیار کوتاه در محل کار

دوره بعد از درمان اوزون تراپی زانو چگونه است؟

دوره بعد از درمان اوزون تراپی به صورت زیر می باشد:

 • استراحت در تختخواب برای 48 ساعت اول توصیه می شود.
 • ·        10-15 دقیقه پیاده روی از روز 3 توصیه می شود.
 • فعالیت کامل به استثنای فعالیت شدید از روز 6
 • خم شدن به جلو و بلند کردن وزن به مدت 4 هفته مجاز نیست.
 • تمرینات ستون فقرات فقط پس از 3 هفته و پس از مشورت با پزشک ارتوپد شروع می شود.

برای اوزون تراپی باید به چه متخصصی مراجعه کرد؟

برای انجام اوزون تراپی زانو باید به دکتر ازون تراپی مراجعه نمایید.متخصص زانو شما را معاینه کرده و در صورت نیاز به این روش درمانی از این روش برای بهبود شما استفاده می کند.

اوزون تراپی زانو

کلینیک دکتر میر در زمینه ی بیماری های ارتوپدی ،  انواع تست های تشخیصی و اوزون تراپی زانو و هرگونه اختلال در این حوزه همواره در رتبه ی اول رضایتمندی بیماران قرارگرفته است. به منظور دریافت نوبت کلیک کنید.

همچنین برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های ارتوپدی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه تلگرام، اینستاگرام و واتساپ ما شده و سوالات خود را به طور مستقیم با پزشکان در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید